David Trubridge Design on rahvusvaheliselt tuntud ettevõte, mis kujundab ja toodab valgusteid ning mööblit. Kavandid on kaasaegsed, kuid mitte sarnased teiste disainerite poolt pakutavaga.

Trubridge’i disainitud valgustid on soetanud endale püsinäitusesse ka Prantsusmaal asuv Pompidou kunstikeskus. Installatsioon nimega ICARUS koosneb kolmest valgustist, mis põhineb Vana-Kreeka legendil Ikarose vahast ja sulgedest tiibadel. Kaks lampi kujutavad endast tiibu, mis ringlevad päikese ehk kolmanda lambi läheduses. Installatsiooni eesmärgiks on meeldetuletada, et võiksime tehnikaga piiri pidada. 2010. aasta Milano disaininäitusele transporditi see ja ka teised valgustid käsipagasina näidates Trubridge’i disainide kompaktsust. Kõik tooted saabuvad väikestes karpides, mis vähendab transpordimahtu kuni 1/40-le.

Paraku on nii, et kõike, mis on ilus, kvaliteetne ja eriline, kopeeritakse ja toodetakse järgi, kuid mitte enam originaaltoodete kvaliteediga. Trubridge tellis ka ise ühe oma disaini koopia. Võib julgelt öelda, et ta oli seda kokku pannes samaaegselt nii kurb kui ka lõbustatud. Valgusti lülid murdusid, ei ühtinud omavahel, lisaks on ka kordades paksemad kui originaalil. Seda viimast nimetab ta ise materjali raiskamiseks- Trubridge seisab kirega keskkonnasäästmise ja materjali jätkusuutlikkuse eest. Ta soovib olla liider rohelise ärimudeliga, mitte järgija. Seega on arusaadav kui ta omaenda toote koopia puhul avastas, et lisaks autoriõiguste rikkumisele on seda tehtud ka tema põhimõtete vastaselt materjali raisates ja ülepakendatult. Vähemalt lõbustas teda võltsingu hävitamise viis, nimelt hüppas ta isiklikult sellele peale.

Trubridge’i pikaajaline kirg keskkonna suhtes süvenes 2004. aastal, mil ta valiti Antarctica Arts Fellowship programmi. Programmi raames sai ta veeta mitmed nädalad selles kauges ja ökoloogiliselt delikaatses kohas, kogudes inspiratsiooni läbi kogemuste, et tõsta oma tegutsemise keskkonnatundlikkust veelgi. Tootmises kasutab ta 100% taastuvenergiat, tehase jäätmed sorteeritakse kohapeal, näiteks tekkiv saepuru läheb tagasi elektritootmisesse.

Kõik puitmaterjalid pärinevad säästvalt kasvatatud metsadest. Toodetes kasutatav bambus on pärit Hiina taastatavatest istandustest, kus kasvatatakse bambust söögiks, seega Trubridge’i kasutatav bambus on Hiinas toiduainetööstuse jääk, mis muidu visataks minema. Trubridge’i tiim on käinud isiklikult nendes istandustes, kuskohast algmaterjal pärineb, veendumaks, et bambuse kvaliteet ning kasvatussüsteem vastaks Trubridge’i keskkonnasäästlikkuse põhimõtetele.

Kui soovid tõelist disainielementi, millel oleks ka praktiline väärtus valgusti näol, siis on Trubridge’i valgusti just see õige. Lisaks on hea lugu juurde rääkida kui sõbrad uut lampi imetlevad.

Tartu Kaubamaja Aatriumi uuenduskuuri läbimisel osteti meilt sinna ka Trubridge’i valgusteid, seega on neid seal võimalik neid ka oma silmaga näha.

Küpsised

Kuu Stuudio kasutab oma veebilehtedel küpsiseid. Küpsised on vajalikud teie kasutajamugavuse ning veebikülastusstatistika eesmärgil. Veebilehe kasutamise jätkamisel nõustute küpsiste privaatsustingimustega! Loe siit täpsemalt

Change settings